4 tipy pre úspešný e-mailing v roku 2023

Časy, kedy mailing poháněla koronavirová pandemie skončila. Smysl bude e-mailing dávať jedine v prípade, že sa marketéri vrátia ku koreňom a svoje aktivity začnú stavať na kvalitných základech. Respekt voči zákazníkom, atraktívny obsah a kvalitná databáza sú zásadné. Jen tak budou hrát e-maily hlavní roli marketingu i v roce 2023. Stále sú totiž tým najefektívnejším spôsobom, jak zaujmout cieľovú skupinu.

Marketéři sa pri komunikácii s príjemcami nebudú môcť podieľať len na funkcii ako automatizácia alebo editor WYSIWYG, u ktorých používateľ priamo upravuje stránku tak, ako bude vyzerať v prohlížeči. Nespasí je ani umelá inteligencia.

„Drag and drop editor marketérom nezabráni vytvárať zlé kampane, ale pomôže im to lepšie a rýchlejšie. Umělá inteligence jim neřekne, jak produkty propagovať, ale odhaliť, ktoré z nich propagovať správne vstupné údaje,“ vysvetľuje Libor Nádvorník ze spoločnosti Mailkit.

V príštím roce poroste záujem o pokročilejšie technológie jako BIMI pre zviditeľnenie značky v mailovej schránke, AMP umožňujúce vytváranie interaktívnych e-mailov alebo schém. Vďaka nim je možné do obsahu správ pridávať mikroúdaje, ktoré poskytovateľom dovolujú zvýrazniť e-maily a ich špecifické časti.

Majte všetky aktuálne technické požiadavky jako SPF, DKIM a registrácia do FBL v poriadku a vaše e-maily nebudú príjemcom padať do spamu. Pokročilá technológia BIMI potom dokáže zabezpečiť, aby príjemcovia vašich e-mailov na prvý pohľad rozoznali od konkurencie. Nielen, že zviditeľní firmu, ale zároveň ukáže príjemcom, že sú e-maily dôveryhodné,“ dodáva Nádvorník.

Technológia poslouží obchodníkom ako praktické pomôcky, zásadne sa ale stanú princípy dobrého e-mailingu.

1) Respekt voči príjemcom

Své zákazníkov berte vždy na prvom mieste, pečujte o ň a rešpektujte je. Len tak s nimi prostredníctvom e-mailu navážete a udržiavate zdravý vzťah. E-mailom je nezahlcujte. Ak na obchodné oznámenie príliš často nereaguje, znížite jeho frekvenciu.

2) Poutavý obsah

Zpráva, kterou chcete príjemci deliť, by za každých okolností mala byť pravdivá, stručná, čitelná na mobilu i tablete a bez dlhého načítania obrázkov alebo príloh. Pri napísaní predmetu e-mailu zapomeňte na Caps Lock i záplavu emotikonov a dbajte na to, aby ste shrnuli obsah správy, ktorú posielate. Pred odoslaním e-mailu určite, že sú všetky odkazy ľahko rozpoznateľné a pri proteku odošle príjemcu presne tam, kam potrebujete.

3) Kvalitní způsob získávání e-mailových adres

Vaše obchodní sdělení mohou přijímat jen existující zákazníci nebo příjemci, ktorí k tomu udelili súhlas. Preto si do databázy kontaktu udržujte aktuálnu. Usnadnite príjemcom odhlásenie z odberu vašich správ. Odkazujte na ňu priamo v e-mailu, požiadavku okamžite zpracujte a na danú adresu už žiadne správy neodesílejte.

4) Průběžně aktualizovaný seznam pro rozesílku e-mailů

Pravidelne odstraňujte nefunkčné a neexistujú e-mailové adresy z databázy. V prípade plnej schránky a iných drobných vad môžete odosielať správy opakovať. Usnadnite príjemcom odhlásenie z odberu vašich správ. Odkazujte na ňu priamo v e-mailu, požiadavku okamžite zpracujte a na danú adresu už žiadne správy neodesílejte.

Redakcia

Redakcia

Kolektív redaktorov magazínu E-ZISK.SK pripravuje aktuálne články zo sveta financií a podnikania. Pokiaľ by ste mali záujem prispieť do magazínu vašim článkom alebo s nami spolupracovať, kontaktujte redakciu.