Emirates modernizuje flotilu: Letún A380 a Boeing 777 prejdú rekonštrukciou

Emirates rozširuje svoj rozsiahly program renovácie flotily o ďalších 43 lietadiel A380 a 28 Boeingov 777, čím celkový počet modernizovaných strojov dosiahne 191. Pôvodný plán počítal s modernizáciou 120 lietadiel (67 A380 a 53 B777), ale Emirates sa rozhodla investovať do komfortu cestujúcich ešte viac.

Boeing 777 zostáva kľúčovou súčasťou flotily Emirates a A380 je stále obľúbenou vlajkovou loďou. Vďaka tomuto rozsiahlemu renovačnému programu si Emirates kladie za cieľ poskytnúť cestujúcim jedinečný a komfortný zážitok z cestovania.

Zvyšujeme naše investície do programu renovácie a implementujeme najmodernejšie kabínové produkty do lietadiel A380 a Boeing 777,“ povedal Sir Tim Clark, prezident spoločnosti Emirates Airline. „Týmto potvrdzujeme náš záväzok zdokonaľovať zákaznícku skúsenosť a ponúkať najlepšie produkty vo svojej triede v každej kabíne. Modernizácia ďalších lietadiel s novými sedadlami a modernou farebnou paletou je dôležitým krokom k tomu, aby si naši zákazníci i naďalej užívali naše prémiové produkty.

Doposud Emirates modernizovala 22 lietadiel A380 a v júli 2024 prejde modernizáciou aj interiér prvého Boeinga 777. Renovace každého Boeinga bude trvať približne dva týždne.

Plány modernizácie zahŕňajú:

  • Renováciu kabíny First Class
  • Nové sedadlá v Business Class v konfigurácii 1-2-1, ktorá bude v lietadle novinkou
  • 24 sedadiel Premium Economy Class

Spolu s novou triedou Premium Economy bude Boeing 777 Emirates disponovať 332 sedadlami v 4 letových triedach: 8 apartmánov vo First Class, 40 sedadiel v Business Class, 260 sedadiel v Economy Class a 24 sedadiel v Premium Economy Class. Aby sa uvoľnilo miesto pre novú triedu, bude zrušených 50 sedadiel v Economy Class.

Práce na renovácii flotily Emirates sú kompletne riadené a prebiehajú v technickom centre spoločnosti. V súčasnosti tu pracuje viac ako 250 zamestnancov s podporou 31 významných partnerov a dodávateľov, ktorí zriadili dielne v areáli leteckej spoločnosti i mimo neho, aby zabezpečili dodávku modernizovaných kabín.

Po dokončení projektu modernizácie budú lietadlá Emirates ponúkať:

  • 8 104 sedadiel novej generácie v Premium Economy Class
  • 1 894 renovovaných apartmánov vo First Class
  • 11 188 modernizovaných sedadiel v Business Class
  • 21 814 sedadiel v Economy Class

Modernizované lietadlá A380 Emirates v súčasnosti lietajú na linkách do New Yorku JFK, Los Angeles, San Francisca, Houstonu, Londýna Heathrow, Sydney, Aucklandu, Christchurch, Melbourne, Singapuru, Bombaje, Bangalore, Sao Paula a Dubaja. Začiatkom júna 2024 posilní letecká spoločnosť lety s Premium Economy do japonskej Osaky.

Do februára 2025 bude Emirates obsluhovať s Premium Economy 42 miest. V septembri 2024 posilní flotilu aj Airbus A350. Novo rekonštruované lietadlá Boeing 777 začnú lietať na ďalšie destinácie do konca leta 2024.

Vďaka tomuto rozsiahlemu renovačnému programu si Emirates kladie za cieľ posilniť svoj záväzok k poskytovaniu prémiového komfortu a jedinečného zážitku z cestovania svojim cestujúcim.

Redakcia

Redakcia

Kolektív redaktorov magazínu E-ZISK.SK pripravuje aktuálne články zo sveta financií a podnikania. Pokiaľ by ste mali záujem prispieť do magazínu vašim článkom alebo s nami spolupracovať, kontaktujte redakciu.