Investičné zlato ako bezpečné útočisko: Prečo sa doň oplatí investovať?

Investičné zlato patrí v súčasnej dobe medzi obľúbené spôsoby zhodnotenia svojich financií. Ak máte úspory, no nerastú vám na hodnote, investujte do zlata! Ide o tzv. bezpečné útočisko, keďže je známe, že zlato nejakým spôsobom nesúvisí so žiadnymi politickými alebo ekonomickými udalosťami.

Dôvodov, prečo investovať do zlata je vždy niekoľko. Preto sa aj mnohí ľudia rozhodnú uprednostniť investičné zlato, napríklad pred investovaním do akcií. Práve akcie totiž prinášajú častokrát vysoké riziko, ktoré súvisí so stratou svojich úspor. Akou formou však môžete investovať do zlata? Napríklad, zakúpením si zlatých zliatok alebo zlatých tehličiek. Situácia je však na slovenskom a českom trhu v tomto prípade obmedzená. Žiadna česká mincovňa investičné zlato vo forme zlatých tehličiek nevyrába. Medzi producentov svetovo uznávaných zlatých tehličiek nepatrí ani žiadna slovenská mincovňa.

Ochrana pred infláciou

Investičné zlato sa častokrát označuje za akési bezpečné útočisko aj z toho dôvodu, že vás dokáže ochrániť pred infláciou. Je totiž známe, že cena zlata mnohokrát rastie, a to aj v čase neustálej inflácie. Investičné zlato vás tak ochráni aj pred akýmikoľvek ekonomickými stratami, čo je skutočne pozitívna správa.

Cena zlata v súčasnosti

Keďže sa na Slovensku a Česku zlaté zliatky a tehličky nevyrábajú, je tu pomerne úzka ponuka zliatkov, ktoré sú prevažne švajčiarskych rafinérii. Pestrejšia je však škála cien, ktorej rozpätie je veľmi veľké. Cena zlata sa tak pohybuje na rôznych úrovniach a určite je kľúčovým faktorom pri výbere vhodného investičného zlata. Zamerajte sa preto vždy na rôzne ceny u predajcov a nakupujte ideálne u takých, ktorí sú lacnejší a na trhu pôsobia niekoľko rokov. Samozrejme, tiež je dôležité, aby mali zlato skladom.

Redakcia

Redakcia

Kolektív redaktorov magazínu E-ZISK.SK pripravuje aktuálne články zo sveta financií a podnikania. Pokiaľ by ste mali záujem prispieť do magazínu vašim článkom alebo s nami spolupracovať, kontaktujte redakciu.