Investujte do zlatých tehličiek

Zlato, platina, diamanty a ďalšie drahokamy – aj keď ich najčastejšie spájame so šperkmi vedzte že môžu byť aj výbornou investíciou. Pravdou je, že pri kúpe zlatého šperku platíte aj za zhotovenie a umeleckú hodnotu, v tomto prípade zlato ako investícia nie je vhodné. Čo ale poviete na zlaté tehličky alebo rovno na baňu na zlato?

Investovanie do zlata

Zlato je vzácny kov, žltej farby, ktorý sa často spája s oblasťou šperkov a klenotníctiev. Do tohto kovu ale môžete aj investovať. Kúpou zlatých tehličiek alebo zlatých mincí máte svoje financie bezpečne uložené.

Výhod investovanie do zlata je hneď niekoľko. Zo zlatých tehličiek neplatíte daň. Na tejto investícii veľa nezarobíte, priemerne to môže byť do 3% ročne. V prípade nepriaznivého vývoja akcií na trhu ale zlato hodnotu nestráca. Na rozdiel od financií naň inflácia nevplýva a svoju hodnotu si drží stále.

Skladovanie zlatých tehličiek si nevyžaduje žiadne špeciálne opatrenie. Môžete ju mať vyloženú doma na poličke, v trezore alebo si ju uložiť do bezpečnostnej schránky v banke. Tu ale počítajte s poplatkom.

Likvidita je ďalším kladom investovania do zlata. Kedykoľvek budete potrebovať môžete zlato predať. Po celom svete je množstvo spoločností, ktoré sa obchodovaniu so zlatom venujú.

Formy investovania

Ak máte záujem môžete investovať do zlatých baní. V podstate si kúpite cenné papiere a na ich základe vám bude patriť kúsok zlatej bane. V závislosti od toho koľko zlata sa v bani nájde sa budú odvíjať aj vaše zisky. Ide síce o riskantnejšiu investíciu (riziko, že sa zlata nájde málo alebo žiadne existuje) ale môžete na nej aj dobre zarobiť.

Ak chcete mať zlaté tehličky môžete si ich kúpiť. Ich cena je závislá od hmotnosti tehličiek, ktorá je od 1 g až do 1 kg. Pokojne si ale môžete zakúpiť aj ťažšiu tehličku. Kúpou investičných zlatých tehličiek si kupujete takmer rýdze 24 karátové zlato. Rýdzosť tehličiek je 999,9/1000.

Zlaté mince sú hodnotnejšie pre numizmatikov. Niektoré kúsky majú vyššiu zberateľskú hodnotu než je hodnota zlata, z ktorého sú zhotovené. Rýdzosť zlatých mincí sa pohybuje od 900/1000 do 999/1000.

Redakcia

Redakcia

Kolektív redaktorov magazínu E-ZISK.SK pripravuje aktuálne články zo sveta financií a podnikania. Pokiaľ by ste mali záujem prispieť do magazínu vašim článkom alebo s nami spolupracovať, kontaktujte redakciu.