Prečo investovať do nehnuteľnosti

Investovať financie je rozhodne lepšie ako ich nechať len tak voľne ležať v banke. Nie každý sa ale vo finančných trhoch vyzná a nie vždy sa investovanie do akcií oplatí. Ak nechcete niesť veľké riziko skúste investovať do nehnuteľnosti. Tento spôsob investície má množstvo výhod, ktoré si môžete užívať aj vy.

Väčšina najbohatších ľudí na svete investuje do nehnuteľností. Nie je to žiadny módny výstrelok ale rozumné, bezpečné a aj ziskové investovanie financií. Nemusíte mať na konte milióny aby ste do nehnuteľnosti investovali aj vy. Stačí si len nájsť vhodný byt na predaj v Bratislave a kúpiť ho. Ak byt prenajmete môžete začať zarábať.

Pravidelný príjem z nehnuteľnosti

Pokiaľ ste kúpili byt na hypotéku veľký príjem neočakávajte. Okrem poplatkov za energie, správcu, káblovku, internet, atď. budete musieť z prenájmu zaplatiť aj hypotéku. Vždy by vám ale mal z prenájmu zostať istý obnos peňazí. Ide o pasívny príjem, ktorý nie je závislý od toho koľko času strávite v práci. Tieto peniaze zarábate bez toho aby ste museli chodiť do práce.

Hypotéku za vás spláca v podstate nájomca, nehnuteľnosť je ale stále vašim majetkom. Kúpa nehnuteľnosti vás tak nebude stáť ani cent. Pravda, len za podmienky, že nehnuteľnosť bude stále prenajatá.

Novostavba alebo starší byt

Pokiaľ ste si kúpili starší byt pravdepodobne vás stál menej ako novostavba. Staršie nehnuteľnosti si ale často vyžadujú rekonštrukciu a pokiaľ nie ste zručným majstrom budete si musieť najať robotníkov. Rekonštrukcia cenu bytu navýši. Ďalšou nevýhodou je čas, ktorý si rekonštrukcia vyžiada. Nehnuteľnosť môžete dať do prenájmu až po jej ukončení. Počas tej doby musíte všetky poplatky a aj hypotéku platiť zo svojho.

Ak chcete aby vám nehnuteľnosť hneď zarábala kúpte si novostavbu. Dobrou kúpou môže byť napríklad 2i byt na predaj v Jégého aleji. Hneď ako byt kúpite a zariadite môžete ho prenajímať a začať zarábať.

Cenu prenájmu si nastavte tak aby pokryla všetky výdavky spojené s bývaním a niečo vám aj zarobila. Pokiaľ budete za prenájom pýtať veľa môže trvať dlhší čas kým nájdete podnájomníka. Ak budete pýtať málo môže sa stať, že miesto zárobku budete mať výdavky.

Redakcia

Redakcia

Kolektív redaktorov magazínu E-ZISK.SK pripravuje aktuálne články zo sveta financií a podnikania. Pokiaľ by ste mali záujem prispieť do magazínu vašim článkom alebo s nami spolupracovať, kontaktujte redakciu.